KORZIKA CREEKING

APRÍLOVÁ TOP WW KAJAKOVAČKA

V apríli sa na tomto krásnom divokom ostrove zliezajú kajakári z celej Európy. Stretneš tu profíkov, čo jazdia pre RedBull, borcov WW5, ale aj český vodácký oddíl na gumených Barakách. Každý si tu vtedy nájde svoj level. Jar prichádza o pár týždňov skôr ako v centrálnej Európe, divoké strmé potoky (creeky) a horské rieky sa plnia roztopeným snehom, dažďom a rýchle tečú do mora. Vodácka sezóna býva krátka ale intenzívna. Partičky kajakárov križujú ostrov a keď sa stretnú, navzájom si vymieňajú info, kde práve tečie aká voda.

 • kajakársky raj Európy
 • stredný level WW3-4, žiadne prasačiny
 • trip, ktorý ťa posunie vyššie
 • príjemné počko, úchvatná krajina a kultúra
 • mestá Bastia, Corte, Bonifacio

TERMÍN


POČET DNÍ

10

NÁROČNOSŤ

Pokročilý Pádler
WW3-4

KRAJINY

Francúzsko akože :)

DOPRAVA

mikrobus

UBYTOVANIE

kempy aj
nadivoko

CENA

BASIC
KLUB
(vernostná)

ZĽAVY

-50 € vlastný kajak

"Korzika sa neplánuje,
Korzika sa pádluje,
Korzika sa žije"

V apríli sa na tomto krásnom divokom ostrove zliezajú kajakári z celej Európy. Stretneš tu profíkov, čo jazdia pre RedBull, borcov WW5, ale aj český vodácký oddíl na gumených Barakách. Každý si tu vtedy nájde svoj level. Jar prichádza o pár týždňov skôr ako v centrálnej Európe, divoké strmé potoky (creeky) a horské rieky sa plnia roztopeným snehom, dažďom a rýchle tečú do mora. Vodácka sezóna býva krátka ale intenzívna. Partičky kajakárov križujú ostrov a keď sa stretnú, navzájom si vymieňajú info, kde práve tečie aká voda.

Popri pádlovaní a presunoch nebude veľa času nazvyš, ale aj tak toho uvidíš a zažiješ nemálo. Je na čo pozerať – úžasné hory, stredoveké mestečká učupené pod bralami vysoko v horách, polodivé svine popri cestách, rozstrieľané cedule s francúzskymi nápismi… A samozrejme more, krásne pláže, útesy, prístavy.

NÁROČNOSŤ ZÁJAZDU – AKÉ RIEKY BUDEME DÁVAŤ NA KORZIKE

Jazdiť budeme WW3-4, taký ten zlatý stred – stále ešte pomerne bezpečný a pritom zábavný level. Korzika je o technickom jazdení, slalome medzi balvanmi a presnejších lajnách. Toto nie je Salza. Musíš vedieť chytať vracáky, eskimovať a mať aspoň šajn o boofovaní. Ale zas neboj – ťažšie veci budeme jazdiť len za malej vody, keď sa dajú dobre napozerať a spoľahlivo odistiť.

Ostrov je dosť citlivý na vodu – raz jej je akurát, inokedy málo alebo zas veľa. Rieky sú krátke, voda priteká a odteká dosť rýchle, takže musíme byť flexibilní a vyberať z toho, čo je práve na ruke. Bude to pestrá zmeska od úzkych potokov, po stredne veľké rieky tak do 20 kubáncov. Nemá zmysel detailne tu rozpisovať konkrétne rieky, ale základnú kostru nášho tripu bude tvoriť táto päťka: GOLO, TAVIGNANO, VECCHIO, TRAVO a TARAVO. Väčšina týchto riek je na východnej strane, takže tam niekde budeme operovať. Ale môže to byť aj celkom inak. Na Korzike nikdy nevieš :)

Bude to tak trochu aj KAJAK KEMP. Korzické terény sú vynikajúce na trénovanie techniky, záchrany a taktiky. Takže keď budeš chcieť, niektoré boofy a prejazdy si môžeš zopakovať aj 2-3 krát, aby si sa posunul ďalej. Pri istení náročnejších miest sa všetci prestriedate ako záchranári – takže hádzačky budú lietať vzduchom. A priučíš sa aj skautovaniu terénu – z brehu aj z kajaku.

KAJAKY A VÝSTROJ

Keď sa hlásiš na takýto trip, určite máš svoju plťku aj hydro výbavičku a preto ti ide 50€ zľava. Ak by si predsa len dačo potreboval, máme všetko. Kajaky renomovaných značiek ZET, LIQUIDLOGIC, DAGGER, certifikované prilby a vesty, a ďalší výstroj ako neoprény, bundy, vodotesné lodné vaky na veci, vybavenie na záchranu.
Chceš ísť, ale nemáš dosť natrénované? Tak tu pre teba máme stabilný nafukovací kajak "Gumjak" do WW4. Odpúšťa fakt veľa a neriešiš eskimovanie – proste nalezieš naspäť a valíš ďalej.

TIP:  Nie si až taký dávač? Poď do toho na GUMJAKu – nafukovacom kajaku.

gumjak chorvátsko Mrežnica

JEDLO – KORZIKU MUSÍŠ OCHUTNAŤ

Na tento trip je zákaz nosiť jedlo z domu! Markety sú plné skvelých potravín. Syry, paštéty (terriny aj paté), pršúty, salámy z polodivokých prasiatok a diviny, ryby, morské plody, gaštany, ovocie, zelenina, vynikajúce korzické víno... aj ich pivo Pietra je dobrota. Hneď ako vystúpime z trajektu, urobíme veľký "run" na supermarket plus pár obchodíkov s korzickými špecialitami.
Korzika má výborné podmienky pre ekologické poľnohospodárstvo (skvelá klíma a málo priemyslu, teda minimum znečistenia), takže BIO olivový olej, víno, syry, gaštany sú tu úplne normálne – tak, ako to bolo kedysi aj u nás. Priniesť domov gastro suvenír fakt nebude problém.

UBYTOVANIE

Kempov je v horách pomenej a mnohé ešte nie sú otvorené, ale pri tých pár vyhlásených riekach sa vždy najaký nájde. Niekde budeme táboriť nadivoko na už vychytaných kajakárskych flekoch. A určite dáme aspoň jednu noc na pláži pri mori, to proste musí byť.

our favourite wild camp on the beach

FOTKY – ALE TAKÉ, ŽE V ROBOTE A DOMA PUKNÚ OD ZÁVISTI

Jasné, že budeš mať novú profilovku na FB. Krásne fotky havne z vody sú naša pridaná hodnota a pýcha. Niekedy nám to trvá dosť dlho, než sa k tebe dostanú, ale oplatí čakať, ver tomu.
Hej, vodotesný foťák má dnes bárskto. Ale keď sa niečo fakt deje, väčšina z vás ho ani nestihne zapnúť. My fotíme rovno v perejách. A keď sa topíš, najprv foto, potom záchrana (joke) :D :D
Okrem toho používame najlepšie vodotesné kompakty na svete – OLYMPUS TOUGH TG.

         PROGRAM ZÁJAZDU

 • DEŇ 1
  Odchod 20:00 - Nový Tekov, 22:00 - Bratislava, presun do Talianska.
 • DEŇ 2
  Obed v prístave, trajektom 4 h na náš ostrov. Večerná Bastia.
 • DEŇ 3 - 8
  6 dní pádlovania na Korzike :) Kde to len pôjde, kde bude dobrá voda a kde na to budeme mať morál (gule). Okrem kajakovania omrkneme sredoveké mestečká, okúpeme sa v mori (v apríli), prespíme na krásnej pláži a možno stihneme aj feratu.
 • DEŇ 9
  Posledná rieka alebo dáky ľahký trek alebo prehliadka Bastie? Posledná korzická večera a nočným trajektom na pevninu. Naspäť pôjdeme trajektom do Janova – plavba trvá až 7 h, ale ide až večer, takže máme celý posledný deň k dobru. A ešte sa aj dobre vyspíš :)
 • DEŇ 10
  Cesta domov, príchod do BA cca 20:00.

 

Program budeme prispôsobovať  podľa aktuálneho počasia ale aj vašich požiadaviek.
Min. počet účastníkov: 7

CENA ZAHŔŇA

 • organizáciu akcie
 • dopravu komfortným mokrobusom
 • 2x trajekt
 • prenájom kajakov a výstroja
 • inštruktora
 • akčné fotky

CENA NEZAHŔŇA

 • kempy (max. 30€)
 • stravu
 • cestovné poistenie