KORZIKA CREEKING

KAJAKY – PACKRAFTY – NAFUČKY

V apríli sa na tomto krásnom divokom ostrove zliezajú kajakári z celej Európy. Stretneš tu profíkov, čo jazdia pre RedBull, borcov WW5, ale aj český vodácký oddíl na gumených Barakách. Každý si tu vtedy nájde svoj level. Jar prichádza o pár týždňov skôr ako v centrálnej Európe, divoké strmé potoky (creeky) sa plnia roztopeným snehom, dažďom a rýchle odtekajú do mora. Sezóna býva krátka a intenzívna. Partičky kajakárov križujú ostrov a keď sa stretnú, navzájom si vymieňajú info, kde tečie aká voda.

 • kajakársky raj Európy
 • väčšia partia a viac inštruktorov – safety first :)
 • stredný level WW3-4, žiadne prasačiny
 • trip, ktorý ťa posunie vyššie
 • príjemné počko, úchvatná krajina a kultúra
 • mestá Bastia, Corte, Bonifacio

TERMÍN

5. – 14.4. 2024

POČET DNÍ

10

NÁROČNOSŤ

Pokročilý Pádler
WW3-4

KRAJINY

akože Francúzsko :D

DOPRAVA

mokrobus

UBYTOVANIE

kempy aj
nadivoko

CENA

920 € BASIC
868 € KLUB

ZĽAVY

-140€ vlastná doprava

"Korzika sa neplánuje,
Korzika sa pádluje,
Korzika sa žije"

V apríli sa na tomto krásnom divokom ostrove zliezajú kajakári z celej Európy. Stretneš tu profíkov, čo jazdia pre RedBull, borcov WW5, ale aj český vodácký oddíl na gumených Barakách. Každý si tu vtedy nájde svoj level. Jar prichádza o pár týždňov skôr ako v centrálnej Európe, divoké strmé potoky (creeky) a horské rieky sa plnia roztopeným snehom, dažďom a rýchle tečú do mora. Vodácka sezóna býva krátka ale intenzívna. Partičky kajakárov križujú ostrov a keď sa stretnú, navzájom si vymieňajú info, kde práve tečie aká voda.

Popri pádlovaní a presunoch nebude veľa času nazvyš, ale aj tak toho uvidíš a zažiješ nemálo. Je na čo pozerať – úžasné hory, stredoveké mestečká učupené pod bralami vysoko v horách, polodivé svine popri cestách, rozstrieľané cedule s francúzskymi nápismi… A samozrejme more, krásne pláže, útesy, prístavy.

NÁROČNOSŤ ZÁJAZDU – AKÉ RIEKY BUDEME DÁVAŤ NA KORZIKE

Tentokrát to bude inak. Máme v pláne zobrať sem väčšiu partiu (10-14 osôb) a aj viac inštruktorov. Na niektoré rieky sa rozdelíme na dve skupiny podľa výkonnosti a každá bude jazdiť adekvátny úsek.

Jazdiť budeme WW3-4, taký ten zlatý stred – stále ešte pomerne bezpečný a pritom zábavný level. Korzika je o technickom jazdení, slalome medzi balvanmi a presnejších lajnách. Toto nie je Salza. Musíš vedieť chytať vracáky, eskimovať a mať aspoň šajn o boofovaní. Ťažšie veci budeme jazdiť hlavne za malej vody, keď sa dajú dobre napozerať a spoľahlivo odistiť. A pôjde len ten, kto sa "kvalifikuje" na ľahšej vode.

Ostrov je dosť citlivý na vodu – raz jej je akurát, inokedy málo alebo zas veľa. Rieky sú krátke, voda priteká a odteká dosť rýchle, takže musíme byť flexibilní a vyberať z toho, čo je práve na ruke. Bude to pestrá zmeska od úzkych potokov, po stredne veľké rieky tak do 20 kubáncov. Nemá zmysel detailne tu rozpisovať konkrétne rieky, ale základnú kostru nášho tripu bude tvoriť táto päťka: GOLO, TAVIGNANO, VECCHIO, TRAVO a TARAVO. Väčšina týchto riek je na východnej strane, takže tam niekde budeme operovať. Ale môže to byť aj celkom inak. Na Korzike nikdy nevieš :)

Bude to tak trochu aj KAJAK KEMP. Korzické terény sú vynikajúce na trénovanie techniky, záchrany a taktiky. Takže keď budeš chcieť, niektoré boofy a prejazdy si môžeš zopakovať aj 2-3 krát, aby si sa posunul ďalej. Pri istení náročnejších miest sa všetci prestriedate ako záchranári – takže hádzačky budú lietať vzduchom. A priučíš sa aj skautovaniu terénu – z brehu aj z kajaku.

TIP:  Nie si až taký dávač? Poď do toho na PACKRAFTe alebo GUMJAKu.

KAJAKY A VÝSTROJ

Keď sa hlásiš na takýto trip, určite máš svoju plťku aj hydro výbavičku a preto ti ide zľava. Ak by si predsa len dačo potreboval, máme všetko. Solídne kajaky značiek ZET a DAGGER. Špičkové packrafty aj stabilné nafukovacie kajaky od ROBFIN-u.
Samozrejme certifikované prilby a vesty, a ďalší výstroj ako neoprény, bundy, lodné vaky, vybavenie na záchranu.

JEDLO – KORZIKU MUSÍŠ OCHUTNAŤ

Na tento trip je zákaz nosiť jedlo z domu! Markety sú plné skvelých potravín. Syry, paštéty (terriny aj paté), pršúty, salámy z polodivokých prasiatok a diviny, ryby, morské plody, gaštany, ovocie, zelenina, vynikajúce korzické víno... aj ich pivo Pietra je dobrota. Hneď ako vystúpime z trajektu, urobíme veľký "run" na supermarket plus pár obchodíkov s korzickými špecialitami.
Korzika má výborné podmienky pre ekologické poľnohospodárstvo (skvelá klíma a málo priemyslu, teda minimum znečistenia), takže BIO olivový olej, víno, syry, gaštany sú tu úplne normálne – tak, ako to bolo kedysi aj u nás. Priniesť domov gastro suvenír fakt nebude problém.

UBYTOVANIE

Kempov je v horách pomenej a mnohé ešte nie sú otvorené, ale pri tých pár vyhlásených riekach sa vždy najaký nájde. Niekde budeme táboriť nadivoko na už vychytaných kajakárskych flekoch. A určite dáme aspoň jednu noc na pláži pri mori, to musí byť.

our favourite wild camp on the beach

FOTKY "ZÁVIDOFKY"

Jasné, že budeš mať novú profilovku na FB. Krásne fotky sú naša pridaná hodnota a pýcha. Niekedy nám to trvá dosť dlho, než sa k tebe dostanú, ale oplatí čakať :)
Hej, vodotesný foťák či mobil má dnes bárskto. Ale keď sa niečo fakt deje, väčšina z vás ho ani nestihne zapnúť. My fotíme rovno v perejách. A keď sa topíš, najprv foto, potom záchrana (joke) :D

         PROGRAM ZÁJAZDU

 • DEŇ 1
  Odchod: 17:00 Nový Tekov, 19:00 Bratislava, nočný prejazd do Talianska.
 • DEŇ 2
  Ranný trajekt, poobede ľahké rozjazdenie na prvej riečke.
 • DEŇ 3 - 8
  6 dní pádlovania na Korzike. Kde to len pôjde, kde bude dobrá voda a kde na to budeme aktuálne mať. Okrem kajakovania omrkneme stredoveké mestečká, okúpeme sa v mori, prespíme na krásnej pláži a možno stihneme aj feratu.
 • DEŇ 9
  Doobeda shopping v Bastii, poobedným trajektom naspäť na pevninu, talianska večera a nočný prejazd.
 • DEŇ 10
  Príchod do BA doobeda.

 

Program budeme prispôsobovať  podľa aktuálneho počasia ale aj vašich požiadaviek.
Min. počet účastníkov: 7

CENA ZAHŔŇA

 • organizáciu akcie
 • dopravu komfortným mokrobusom
 • inštruktorov
 • akčné fotky

CENA NEZAHŔŇA

 • trajekty cca 120€
 • kempy cca 30€
 • prenájom lode a výstroja 120€
 • stravu
 • cestovné poistenie