HRON NA MORSKOM KAJAKU

3 VÍKENDY A 200 KM HRONA MÁŠ VO VRECKU

 

 

 • skoro 200 km len za 3x 2 dni
 • viac kilometrov ale menej námahy
 • kvalitné morské kajaky a komplet výstroj
 • s inštruktorom, dopravou aj fotkami
 • menšie skupiny tak ako je u nás zvykom

TERMÍNY 2023

DOLNÝ
STREDNÝ
HORNÝ

POČET DNÍ

2

NÁROČNOSŤ

Začiatočník Turista

KRAJINY

Slovensko

DOPRAVA

mokrobus

UBYTKO

kempy,
voľné táborenie

CENA

BASIC
KLUB

ZĽAVY

-20€ vlastná loď

Tento trip robíme pod hlavičkou našej požičovne RIO GRANUS,
takže po kliknutí na formulár budeš presmerovaný na stránku granus.sk

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

SLOVENSKO NA KAJAKU – SPLAV HRON ZA 3X 2 DNI

Dnes už málokto ide splavovať celý Hron. Chce to skoro 10 dní, treba prenášať blbé elektrárne, dole to už moc netečie... Prichádzame s nápadom, ako to spraviť inak, jednoduchšie.

Hron sa bežne splavuje z Nemeckej (letá sú suché, takže vyššie už vačšinou nemá dosť vody). Do Dunaja je to 203 km. Rozdelili sme ho na 3 dvojdňové etapy. Každá bude v inom termíne a na každú etapu budú aspoň 2 termíny. Takže si môžeš "vyskladať" svoj Hron podľa toho, ako ti to bude vyhovovať. A za 3x2 dni máš skoro celý Hron vo vrecku.

TERMÍNY 2022

HOREHRON extra:    Polomka – Nemecká, 40 km  |  10.6. (predĺžená etapa len pre skúsenejších), doplatok 40 €
HOREHRON klasik:   Nemecká – Žiar, 71 km  |  11. – 12.6.
STREDOHRON:         Žiar – Kozmálovce, 56 km  |  4. – 5.6.
DOLNOHRON:           Kalná – Dunaj, 66 km  |   14. – 15.5. a 2. - 3.7.

Úsek Kozmálovce – Kalná vynechávame – žiaľ tento už stratil svoju vodácku hodnotu. Na 13 km stoja 4 vodné elektrárne = 4 prenášky a celé po stojatej vode vzdutej priehradami :(

PRÉMIOVÝ SPLAV HRONA

Splavovať budeme len na morských kajakoch (jedno a dvojmiestnych), ktoré sú oveľa oveľa rýchlejšie ako turistické kanojky a rafty. Takže prepádlovať vyše 40 km za deň na pokojnej vode na seakajaku nie je dáky problém ani pre priemerne zdatného vodáka. Jasné, že to nebude zas len tak, mákneš si celkom :)
Etapy sú zvolené dobre aj z hľadiska dopravy vlakom, busom – nie každý sa vozí len autom.

Pôjdeme v menších skupinách 10-15 kajakárov, žiadne autobusové zájazdy. Samozrejme aj s inštruktorom, aj keď sme len na Slovensku. Pozná dobre rieku a porieši prípadné kúpačky na perejkách, ktoré sa na seakajakoch predsa len nejazdia tak úplne "za hubičku". A keď sa ti pokazí kormidlo na kajaku, tak ho opraví sťahovacou páskou ako Mac Gyver :)

Dáme ti kvalitný výstroj, žiadny lowcost – dobré pádlo, vestu, bundu a niekoľko lodných vakov na všetky potrebné veci, čo majú byť v suchu. Na vodu ti stačí už len tričko, kraťase a sandále.
Splavovať budeme "naťažko", teda komplet s batožinou. Je to také poctivé seakajakové.

Aj s dopravou k autám samozrejme. Autá si necháte na začiatku alebo v cieli etapy a my vás dopravíme kam treba.

Poriadne akčné fotky z hronských perejí nemôžu chýbať – o to sa postaráme.

NÁROČNOSŤ SPLAVU HRONA

Drvivá väčšina trasy je nenáročná kľudná voda a ľahučké perejky WW1. Len zopár perejí je trochu ťažších WW2. Pádlovať budeme za malej nižšej strednej vody, kedy to je "safe". Ak nemáš dosť skúseností, tak začni na dolnom a strednom Hrone a horný úsek si nechaj na neskôr.
Potrebuješ hlavne nejakú kondičku, aby si vládal odpádlovať 5-6 hod denne. Ak si ešte v kajaku nesedel a nie si zrovna ten športový typ, tak poď aj s parťákom do deblkajaku (dvojmiestny kajak) – to je takmer neprevrátiteľná loď.
Vhodné aj pre deti od 12 rokov.

MORSKÉ KAJAKY A VÝSTROJ

Máme kvalitné jednomiestne (single) aj dvojmiestne (deble) morské kajaky (seakajaky). Seakajaky sú vybavené kormidlom a vodotesnými komorami na batožinu. Používame morské kajaky od renomovaných výrobcov ako PRIJON, SEABIRD, NECKY, DAGGER. K tomu samozrejme pádla, špricdeky, vesty, vodácke bundy a lodné vaky na spacák a odev.

STRAVOVANIE

Na hornom a strednom úseku je pár bufetov v kempoch, dokonca aj dáka reštika sa pritrafí. Dolný Hron je úplne natur, budeme sa stravovať z vlastných zásob a večer variť a opekať na ohni.

UBYTOVANIE

Na hornom a strednom úseku spíme v kempoch, na dolnom Hrone vo voľnej prírode. Chce to len malý stan a spacák, čo sa ľahko vlezie do kajaku. Kempy nie sú v cene (doplatok cca 5€).

CENA ZAHŔŇA

 • dopravu minibusom
 • prenájom kajakov a komplet výstroja
 • inštruktora
 • fotky z tripu

CENA NEZAHŔŇA

 • stravu
 • cestovné poistenie
 • kemp