OKOLO RÁBU NA SEAKAJAKU

NAJOBĽÚBENEJŠIA JADRANSKÁ KAJAKOVAČKA
ostrovy Ráb – Maman – Grgur – Goli

 • útesy, zálivy, mysy, majáky, prístavy... ZÁŽITKY
 • Prepchaté pláže? My máme "svoje"
 • skáčeš z útesov a potápaš sa v jaskyni
 • usínaš na pláži pod hviezdami
 • dovolenka pri mori, ktorá má dačo do seba

TERMÍN

23. – 29. 5. 2024

POČET DNÍ

7

NÁROČNOSŤ

Turista

KRAJINY

Chorvátsko

DOPRAVA

mikrobus

UBYTKO

kemp + voľné táborenie

CENA

528 € BASIC
498 € KLUB

ZĽAVY

-50 € vlastný kajak

PREČO SA PLAVIŤ OKOLO OSTROVA?

Lebo je to romantické. Gýčovité východy a západy slnka nad horizontom morskej hladiny, pláže, kde sa inak ako na lodi nedostaneš, teplé noci pod hviezdnatou oblohou (kto by spal vtedy v stane?), ranné kúpanie v mori…
Lebo je to dobrodružné. Nevieš, čo bude za najbližším mysom, predstavuješ si aká bude pláž (Budú tam konečne pekné baby, alebo zas len nemecké dôchodkyne hore bez? :D ), možno pri potápaní uvidíš aj veľkú chobotnicu alebo dokonca murénu.
Lebo si nezávislý a slobodný. Všetku batožinu si vezieš sám v seakayaku, žiadna podpora z brehu, ako to býva bežne na divokej vode. Zastaneš, kde chceš, bivakuješ na pláži, kde chceš, klasickí dovolenkári sa na večer zdekujú a celá pláž je len naša.
Na konci sa budeš tešiť ako malé decko. Je to skrátka super pocit, že si oboplával celý ostrov, uvidíš.

Ráb je na takúto výpravu dokonalý ostrov. Veľký tak akurát, celý okruh má 90 – 100 km. Pobrežie má veľmi rozmanité, z každej strany úplne iné – na západe vysoké a pusté útesy, na východe nízke skalnaté a hlinité brehy s bujnou zelenou vegetáciou, zálivmi a štrkovými plážami, na severe zas veľké zálivy s piesočnými plážami. Do toho milé mestečká a turistické centrá, prístavy s barmi a rybárskymi reštauráciami. Susedné bonusové ostrovy Sveti Grgur a Goli Otok sú neobývané (bývalé väznice), ale v zátokách kotvia jachty s turistami. Je tu aj pár jaskýň, kde sa dá vplávať aj s kajakom.

NÁROČNOSŤ ZÁJAZDU

Za normálneho letného počasia (bezvetrie, alebo slabý vietor) sa nejedná o nič veľmi náročné a zvládnu to aj športovo založení začiatočníci. Chce to samozrejme aj takú turistickú kondíciu. No keďže more nie je rybník a keď sa rozfúka, tak sa zdvihnú aj vlny, je vhodné mať už aspoň základnú skúsenosť s jazdou v seakajaku alebo aj kajakovaním na ľahšej divokej vode. Samozrejme, v prípade horšieho počasia, plavbu prerušíme a nebudeme riskovať zbytočné problémy.

MORSKÉ KAJAKY A VÝSTROJ

Máme jednomiestne (single) aj dvojmiestne (deble) morské kajaky (seakajaky). Seakajaky sú vybavené kormidlom a vodotesnými komorami na batožinu. Používame morské kajaky od renomovaných výrobcov ako anglický VALLEY a NORTHSHORE a nemecký PRIJON. K tomu samozrejme pádla, špricdeky, vesty, vodácke bundy a lodné vaky.

STRAVOVANIE

Takmer každý deň budeme v civilizácii, takže potraviny a pitnú vodu si budeme dopĺňať priebežne. A samozrejme nevynecháme reštaurácie s chorvátskou kuchyňou – orady, branciny, tuniaky, lignje na žaru, škampi na buzaru, ale aj pljeskavica a čevapi pre tradičnejších jedlíkov. K tomu zeleninové šaláty, biely chlieb a olivový olej. Miestne Karlovačko a Ožujsko je v pohode /euroležiaky/, ale víno je skutočne dobré. Zaklincované skvelou jadranskou zmrzlinou a ledva vleziete do kajakov :)

UBYTOVANIE

Prvú noc spíme v kempe, potom už táboríme na plážach vo voľnej prírode (vo vlastných stanoch). Tam nečakajte žiadne sprchy a WC, ale skoro každý deň budeme aj v civilizácii, takže to nebude zas také drsné. Komu by soľ na pokožke príliš vadila, môže použiť sprchy na niektorých lido plážach, ale je to škoda – morská soľ je liečivá a skvelá práve na kožné problémy.

BONUSY

Fotky/video hlavne z vody – Ono sa to zdá ako nič, vodotesný foťák má dnes hocikto. Ale realita je taká, že väčšina vodákov ho v perejách akosi nestíha používať a od toho sme tu my :D

PROGRAM ZÁJAZDU

 • DEŇ 1
  8:00 odchod z Bratislavy, presun do Chorvátska. Trajekt nás prevezie na ostrov Ráb. Prvá noc v kempe.
 • DEŇ 2 – 5
  Ráno nabalíme kajaky, urobíme úvodné intro (bezpečnosť, komunikácia, záchrana) a vyrazíme na more. Okrem Rábu navštívime aj ostrovy Maman, Sveti Grgur a Goli Otok. Trasa sa vždy trochu upravuje podľa počasia a výkonnosti partie.
 • DEŇ 6
  Záverečná etapa, poobede to zbalíme, cestou dáme dobrú večeru už na pevnine a potom už nočný presun domov.
 • DEŇ 7
  Príchod na Slovensko doobeda.

Program budeme prispôsobovať  podľa aktuálneho počasia ale aj vašich požiadaviek.
Min. počet účastníkov: 7

CENA ZAHŔŇA

 • organizáciu akcie
 • dopravu minibusom
 • prenájom lodí a výstroja
 • inštruktora
 • 2x trajekt
 • kvalitné fotky z akcie

CENA NEZAHŔŇA

 • kemp cca 30€
 • stravu
 • cestovné poistenie