SEAKAJAK KEMP PRE ZAČIATOČNÍKOV

AKO BEZPEČNE PÁDLOVAŤ NA MORI A UŽIŤ SI TO

 • ideálne morské kajakovanie pre začiatočníkov
 • záliv chránený pred vetrom a vlnami
 • Nin, Zadar aj liečivé bahno
 • žiadne dlhé trasy, hlavne tréning techniky
 • večer na pláži pri vínku a pod hviezdami

TERMÍNY 2019

4. - 8. 7.
1. - 5. 8.

POČET DNÍ

5

NÁROČNOSŤ

Začiatočník

KRAJINY

Chorvátsko

DOPRAVA

mikrobus

UBYTOVANIE

kemp
bivak na pláži

CENA

369 € BASIC
333 € KLUB
(vernostná)

ZĽAVY

-60 € vlastná doprava
-30 € vlastná loď

NA MORI – ALE BEZ VEĽKÝCH VĹN A SILNÉHO VETRA

Začiatočníci by nemali pádlovať na mori – príde vietor, prídu vlny a prídu problémy. Také je všeobecné pravidlo. Ale my v ADVENTURIO sme dosť posadnutí hľadaním originálnych riešení. A našli sme. Máme tu bezpečné pádlovanie na mori – morský kajak pre začiatočníkov.

Tento seakajakársky kemp sme nadizajnovali práve s ohľadom na maximálnu bezpečnosť – teda vyhnúť sa silnému vetru a vlnám. Väčšina plavby sa preto bude odohrávať v Ljubačskom a Ninskom zálive, ktoré sú veľmi uzavreté a tak dobre chránené pred vetrom.

ČO SA NAUČÍŠ A ČO ZAŽIJEŠ NA SEAKAJAKÁRSKOM KEMPE?

 • pádlovať efektívne, aby si sa neunavil
 • ovládať kajak aj bez kormidla (lebo vo vlnách kormidlo moc nefunguje)
 • čo robiť, keď sa prevrátiš, ako sa dostať naspäť do lode
 • vyhodnocovať základné riziká na mori (vietor, vlny)
 • základnú orientáciu na mori s mapou aj smartfónom
 • ako sa zbaliť do morského kajaku na viac dní
 • naplánovať si jednoduchý trip, aby bol bezpečný ale aj pestrý

Okrem toho vymetieme zátoky s peknými plážami, pristaneme na malých ostrovoch Zečevo a Sikavac, vylezieme na útesy, naplácame sa liečivým peloidným bahnom, ktoré zmyjeme na krásnej piesočnej pláži, prejdeme sa uličkami starobylého Ninu. Kúpanie, šnorchlovanie a dobré jedlo s pivkom a vínom v prístavoch sú samozrejmosťou každý deň. Spať budeme v malebnom kempe a keď bude dobré počko tak poslednú noc aj na divoko na pláži pod hviezdami, lebo to je ten spirit of seakayaking.
Cieľom tohto kempu je, aby si dostal dobré základy pádlovania na mori, ale tiež, aby si ochutnal seakajaking, so všetkým, čo k tomu patrí.

NÁROČNOSŤ ZÁJAZDU

Náš prvý morský trip, ktorý je primárne pre začiatočníkov. Ak máš nejaké skúsenosti s kajakom alebo kanoe, tak je to samozrejme plus. Veľmi bojazlivé povahy a športové "drevá" (teraz sa tomu hovorí nízka pohybová gramotnosť) nech si vyberú deblkajak – ten je neprevrátiteľný. Všetci ostatní berte single – užijete si viac, naučíte sa viac.
Záliv je chránený pred silným vetrom a veľkými vlnami, ale ak by sa predsalen počasie veľmi zhoršilo, tak plavbu prerušíme a zostaneme v bezpečí kempu alebo prístavnej reštiky :)

MORSKÉ KAJAKY A VÝSTROJ

Máme jednomiestne (single) aj dvojmiestne (deble) morské kajaky (seakajaky). Seakajaky sú vybavené kormidlom a vodotesnými komorami na batožinu. Používame morské kajaky od renomovaných výrobcov ako PRIJON, SEABIRD, DAGGER, NECKY. K tomu samozrejme pádla, špricdeky, vesty, vodácke bundy a vodotesné lodné vaky na batožinu.

STRAVOVANIE

Zásoby z domu veľmi nosiť netreba. Civilizácii sa tu nevyhneme, takže potraviny a pitnú vodu si budeme dopĺňať priebežne. Samozrejme nevynecháme reštaurácie s chorvátskou kuchyňou – orady, branciny, tuniaky, lignje na žaru, škampi, ale aj pljeskavica a čevapi pre tých, čo nemajú radi morské potvory. K tomu zeleninové šaláty, biely chlieb a olivový olej. Miestne pivo je štandardný euroležiak, ale víno je skutočne dobré. A jadranská zmrzlina je tiež fajná. Priamo v kempe domáci pán griluje čerstvé ryby a robí to fakt skvele.

 

UBYTOVANIE

Dve noci spíme v malebnom kempe a tretiu noc táboríme na pláži vo voľnej prírode (vo vlastných stanoch). Lebo o tom je čaro seakajakingu (Spirit Of Sea Kayaking). Kemp si ale necháme v zálohe, keby dačo.

BONUS – FOTKY, KTORÉ TI BUDÚ ZÁVIDIEŤ

Krásne fotky havne z vody sú naša pridaná hodnota a pýcha. Niekedy nám to trvá dosť dlho, než sa k tebe dostanú, ale ver, že sa oplatí čakať. Profilovky na Facebooku s našou fotkou sú celkom bežné a my sa z toho tešíme tiež.
Ono sa to zdá ako brnkačka, vodotesný foťák má dnes hocikto. Ale v tých akčných okamžikoch len máloktorý rekreant dokáže urobiť dobrý snímok, lebo má plno roboty sám so sebou a s kajakom. Väčšinou ani nestihne vytiahnuť foťák :D
A práve od toho je tu inštruktor – akčný fotograf. Keď sa topíš, najprv ťa fotí, až potom zachraňuje (To bol vtip, jasné?).

         PROGRAM ZÁJAZDU

 • DEŇ 1
  Odchod 18:00 - Nový Tekov, 20:00 - Bratislava, presun do Chorvátska.
 • DEŇ 2
  Ráno už zdravíš more. Môžeš sa rovno do neho hodiť, alebo si dať rannú kávičku, alebo si ešte dve hoďky zdriemnuť v tieni. Doobeda budeme trénovať základy pri pláži, poobede si už dáme aj krátky prejazd spojený s vychádzkou na útesy, odkiaľ je pekný výhľad na celý LJUBAČSKÝ ZÁLIV. Podvečer sa vrátime do kempu, kde nás už čakajú so skvelou večerou.
 • DEŇ 3
  Podľa počasia a výkonnosti skupiny dáme menší okruh po zálive (10 - 15 km), spojený s trénovaním techniky, záchrany, kúpaním, šnorchlovaním. Omrkneme Paški most, zrúcaniny pevnosti, ostrovček Mali Sikavac. Ďalšia dobrá večera v kempe a beachparty, gitarka...
 • DEŇ 4 - 5
  Na základe kolektívnej dohody prispôsobujeme program:

  - pilujeme techniku, učíme sa eskimovať alebo pádlujeme 15 km na ostrov NIN, v Ninskej lagúne sa okúpeme na Kráľovninej pláži a namažeme sa liečivým bahnom (alebo naopak).

  - vybehneme na seakajakoch do kaňonu rieky Zrmanja

  - prejdeme sa uličkami kráľovského mestečka Nin

  Posledný deň dáme obed a ideme domov. Príchod na Slovensko do polnoci.

 

Program budeme prispôsobovať  podľa aktuálneho počasia ale aj vašich požiadaviek.

Min. počet účastníkov: 7

Seakajak kemp Chorvátsko
Seakajak kemp Chorvátsko
seakajak kemp

CENA ZAHŔŇA

 • organizáciu akcie
 • dopravu minibusom
 • prenájom seakajakov a výstroja
 • 2x kemp
 • inštruktora
 • fotky, ktoré ti budú závidieť ;)

CENA NEZAHŔŇA

 • stravu
 • cestovné poistenie

OD ROKU 2007 MÁME NA SVEDOMÍ:

0
novopečených kajakárov

"vyrobených" pod našou značkou

0
kajakárskych kurzov

na riekach aj na mori