VODÁCKE KURZY A SPLAVY PRE DETI

KANOISTIKA PRE ŠKOLY, TÁBORY, SKAUTSKÉ A ŠPORTOVÉ ODDIELY

 • profesionálne, bezpečne a zábavne
 • naučíme decká pádlovať, ako sa neutopiť
 • kvalitné lode a výstroj
 • certifikovaní skúsení inštruktori

TERMÍN

máj - sept., na objednávku

POČET DNÍ

1 - 3

NÁROČNOSŤ

Začiatočník, WW1

KRAJINY

Slovensko, Maďarsko

DOPRAVA

individuálna

UBYTOVANIE

kemp

CENA

UŽ OD 19 €

ZĽAVY

na 10 detí 1 učiteľ zdarma

PREČO ÍSŤ NA VODÁCKY KURZ?

 • naučíme ťa poriadne pádlovať, teda techniku pádlovania, ovládanie lode, manévrovanie
 • naučíme ťa „čítať vodu“, teda rozumieť prúdom, vlnám, valcom, perejám, vybrať správnu stopu, rozoznávať a predvídať riziká, skrátka rozumieť rieke
 • naučíme ťa, ako sa neutopiť, ako zachrániť kamaráta, ako bezpečne plávať v prúde (je to celkom iné ako normálne plávanie), skrátka kopec užitočných vecí, ktoré môžu niekedy zásadne zmeniť tvoj život
 • a nakoniec preto, že je to super zábava a relax vonku (nemôžeš stále len drepieť za počítačom)

BEZPEČNOSŤ NA VODE – NAŠA PRIORITA

Záleží vám na tom, aby sa vašim deťom nestalo niečo zlé pri vode či na vode? POŠLITE ICH NA VODÁCKY KURZ!   (pár viet pre rodičov a pedagógov)

Na našich kurzoch sa nikto neutopil ani vážne nezranil. Riešime akurát oškreté nohy, štípance od komárov a spálené nosy :) Môžeme s hrdosťou a plnou zodpovednosťou prehlásiť, že naše vodácke kurzy celkovou úrovňou vysoko prevyšujú väčšinu kurzov, ktoré si organizujú stredné školy a univerzity s vlastným vybavením a učiteľmi. Často krát sa stretávame s obavami rodičov aj pedagógov, že sa môže niekto utopiť. Je to typický strach z nepoznaného, podobne ako obava, že vás v mori napadne žralok. Práve preto, že poznáme riziká na vode, vieme, ako predísť nehodám a zraneniam a toto učíme deti a mládež. Na lyžiarskych  kurzoch sa bežne niekto zláme, a pritom sú obľúbené a akceptované. Je to len preto, že majú tradíciu a ľudia riziko úrazu akceptujú. Ak vám záleží na tom, aby sa vašim deťom v budúcnosti nestalo niečo zlé pri vode, pošlite na vodácky kurz! O ich bezpečnosť sa postaráme nasledovne:

A. KVALITNÉ LODE A VÝSTROJ

Zabudnite na staré deravé laminátové kanojky, prasknuté drevené pádla a polystyrénové vesty, ktoré síce nedržia nad vodou, ale o to lepšie zavadzajú pri plávaní. Toto je už o inom. Na kurzy používame výhradne nafukovacie kanoe YUKON a PALAVA, ktoré sú pre začiatočníkov ideálne (sú stabilné, odpúšťajú chyby a sú veľmi bezpečné – pri prevrátení sa nezalievajú vodou a slúžia ako záchranný plavák). Samozrejmosťou sú certifikované plávacie vesty s dostatočným výtlakom, hliníkovo-plastové pádla a vodotesné sudy a lodné vaky na osobné veci.

B. INŠTRUKTORI

Naši inštruktori sú certifikovaní cvičitelia vodnej turistiky, zaškolení v záchrane na tečúcej vode a poskytovaní prvej pomoci. Okrem toho ich nad bežný rámec doškoľujeme v záchrane na divokej vode podľa štandardov medzinárodného systému RESCUE3. Všetci sú aktívni vodáci so skúsenosťami na divokej vode v Európe.

C. VÝBER TERÉNU

Na kurzy starostlivo vyberáme také úseky riek, kde je minimum nebezpečných miest, resp. žiadne. Inštruktori terény veľmi dobre poznajú a vždy sledujú aktuálny vodný stav a vývoj počasia. V prípade nepriaznivej hydrologickej situácie, flexibilne prispôsobujú program kurzu.

Väčšinu kurzov robíme so sprievodným vozidlom, ktoré prepraví všetku batožinu, takže sa plavíte „naľahko“. Okrem toho, že je to pohodlnejšie, je tento variant pre výcvik najvhodnejší, pretože s prázdnou loďou sa technika cvičí podstatne lepšie a nie je potrebné naháňať odplavené veci. V cieli vás čaká náš šofér a vaše suché veci. Vozidlo je poruke aj v prípade, že niekto musí plavbu ukončiť skôr (nejaké zranenie, únava a pod.).

STRAVOVANIE

Raňajky – väčšinou z vlastných zásob. V niektorých kempoch sú bufety, kde vám spravia párky, sendvič a pod.

Obedy – snažíme sa trasu a program prispôsobiť tak, aby sa dalo ísť do reštaurácie, ale úplne vždy to nejde. Vtedy treba mať poruke nejaký sendvič, orechy, ovocie.

Večere – v miestnych reštauráciách poblíž táborísk alebo z vlastných zásob

UBYTOVANIE

V kempoch a vodáckych táboriskách. Najjednoduchšie je to pri dvojdňových kurzoch, kde ide len o jednu noc a tam sme vybrali najlepšie vybavené kempy na Hrone:

 • Lodenica na Mlynčoku, Slovenská Ľupča
 • Drevenica Revište, Revištské Podzámčie
 • camping K2 Kamenín

Spí sa vo vlastných stanoch a spacákoch. Niekde sú aj chatky.
V prípade potreby ale vieme požičať aj stany a spacáky pre cca 20 osôb.

DOPLNKOVÉ AKTIVITY

Po dohode vieme zabezpečiť aj ďalšie športy a zábavky. Táto služba je poskytovaná grátis, platíte len prípadné stratené šipy : )
LUKOSTREĽBA – kvalitné športové luky
SLACKLINE – chodenie po nízkom lane /len kúsok nad zemou/ vymysleli horolezci ako zábavku v kempe. Skvele rozvíja stabilitu a koordináciu tela a je pri tom kopec srandy.

BONUSY

Fotky/video hlavne z vody – Ono sa to zdá ako nič, vodotesný foťák má dnes hocikto. Ale realita je taká, že väčšina vodákov ho v perejách akosi nestíha používať a od toho sme tu my 😀

CENA na osobu

1 deň:   19 €
2 dni:    35 €

Ceny platia pre minimálne 20 osôb. Pre menšie skupiny vám urobíme individuálnu kalkuláciu.
Pedagogický dozor ZDARMA – na každých 10 detí je 1 učiteľ zdarma.


TRASY SPLAVOV

 • DOLNÝ HRON
  Najkrajší úsek, zvyšky pôvodného nezregulovaného toku s lužnými lesmi a množstvom vodného vtáctva, čistejšia a teplejšia voda, zopár krátkych perejí ideálnych na tréning aj zábavu. Grandiózny záver v Dunaji.

  2 DNI: Hronovce – Kamenín – Kováčov, 34 km

 • STREDNÝ HRON
  Najobľúbenejší úsek, rýchlejší prúd s menšími perejami, dostatok kempov.

  2 DNI: Žiar – Revištské Podzámčie – Nová Baňa, 38 km

  2 DNI: Nemecká – Mlynčok – Banská Bystrica, 24 km

Program budeme prispôsobovať  podľa vodného stavu, počasia ale aj vašich požiadaviek.

CENA ZAHŔŇA

 • lode, pádla, vesty, vodotesné vaky na osobné veci
 • inštruktorov
 • dopravu lodí
 • preprava batožiny
 • kvalitné fotky z akcie

CENA NEZAHŔŇA

 • dopravu osôb
 • kempy  (5-7 €)
 • stravu
 • stany, spacáky (vieme zapožičať za príplatok)
 • poistenie

REFERENCIE

CK Wachumba - detské tábory
Prešovská Univerzita
Slovenský skauting
ZŠ Intelekt Bratislava
2. ZŠ Žiar nad Hronom
Gymnázium Martin
Gymnázium Párovská, Nitra
Gymnázium A. Vrábla, Levice
Technická Univerzita Košice