KAJAKÁRSKY KURZ NA HRONE

KAJAK 1 – INTENZÍVNY VÍKENDOVÝ KURZ PRE ZAČIATOČNÍKOV

 • poctivé základy za jeden víkend
 • kurz pre športovcov a vodné živly
 • 14 hodín výcviku na vode aj na suchu
 • večer pizza a pivko v kempe
 • hneď vieš viac, ako bežný vodák - turista

TERMÍNY 2024

18. – 19. 5.
15. – 16. 6.
27. – 28. 7.

POČET DNÍ

2

NÁROČNOSŤ

Začiatočník Turista

KRAJINY

Slovensko

DOPRAVA

individuálna

UBYTKO

kemp
(chatka)

CENA

185 € BASIC
177 € KLUB

ZĽAVY

-20 € vlastná loď a výstroj

Tento kurz robíme pod hlavičkou našej požičovne lodí na Hrone RIO GRANUS.
Takže po kliknutí na formulár budeš presmerovaný na stránku granus.sk


SPIRIT OF KAYAKING 

Už sa nudíš na rafte aj na kanojke? Tak skús kajak! Vychutnávaš si každú vlnku, prúd, zavesíš aj do toho malého vracáku, kde si si na rafte ani nevrzol . Na dlhom kajaku si zasa neskutočne rýchly, no pritom sa len minimálne namakáš. No hlavne – nemusíš sa s nikým dohadovať. Proste, užívaš si to! Je už len na tebe, či budeš časom creekovať divoké horské rieky a potoky, skákať vodopády alebo ťa chytí za srdce seakayaking a more alebo len pohodová turistika na kľudnejších riekach a jazerách. Kajakovanie má mnoho tvárí …

VÍKENDOVÝ KAJAKÁRSKY KURZ

Cieľ tohto kajakárskeho kurzu je, aby si zvládol bežné turistické rieky (do WW2). Kurzy robíme v malých skupinách, aby sa inštruktor mohol dostatočne každému venovať. Budeme ťa točiť aj na video a večer si to spolu rozpitváme.
Kurz kajakovania robíme na dolnom Hrone v obci Jur. Je tam vcelku čistá a teplá voda, zátoka s kľudnou vodou aj zopár ľahkých cvičných perejí. Obsahom kurzu je základná technika pádlovania na kľudnej a tečúcej vode, k tomu adekvátna záchrana a hodnotenie rizík na vode. Pozri fotky dolu a budeš v obraze, čo a ako :)
Kam ďalej? Treba naberať prax, teda pádlovať na ľahšej vode. Môžeš ísť s nami na niektoré ľahšie tripy a veľmi dobré je prísť na Hron na KAJAK KEMP 1.5 – tu najlepšie zapracuješ to, čo si nasal v KAJAK 1. A ďalší level je KAJAK 2 na Balkáne.

ČO SA NAUČÍŠ NA ZÁKLADNOM KAJAKÁRSKOM KURZE?

 • efektívne zábery a ovládanie kajaku
 • ABC kajakára – nájazd do prúdu, výjazd z prúdu, traverz cez prúd
 • ako zjazdiť perej WW2
 • ako bezpečne vykrysiť (vyplávať z prevráteného kajaku)
 • záchranu s pomocou druhej lode (zdvihnutie o špičku)
 • záchranu s hádzačkou a plávanie v pereji
 • "čítať vodu" – vyhodnotiť základné riziká na rieke

NÁROČNOSŤ KURZU

Tento kajakársky kurz je určený pre úplných začiatočníkov na vode. Ale nie je to pre každého. Tempo je rýchle a niektorí ho nezvládajú fyzicky, iní zas psychicky. Časť ľudí nedáva mentálne to, že po prevrátení sú "uväznení" v kajaku a hneď sa "kopú" von. Niekto až vtedy zistí, že má pod vodou blok. 
Nemusíš mať vodácke skúsenosti – vlastne je to aj lepšie. Aspoň si neprinesieš blbé "turistické" návyky. Treba mať solídnu kondičku (je to zaberačka) a hlavne musíš byť trochu vodný živel – byť v pohode v prúde a hlavne pod vodou. Tento kurz je vhodný aj pre deti od 14 rokov.
Ak nie si s vodou až taký kamoš (ale chceš s tým teda niečo spraviť), ak nie si moc športový typ (učíš sa športy a tanec pomalšie), tak sa určite hlás na kurz KAJAK INTRO. Tam pôjdeme v pohodové tempo, prevažne na kľudnej vode a veľa času strávime "rozpúšťaním" mentálnych blokov, aby si sa na konci cítil v kajaku bezpečne a komfortne.

KAJAKY A VÝSTROJ

Máme renomované značky DAGGER, ZET, LIQUIDLOGIC. Samozrejme certifikované prilby a vesty, a ďalší výstroj ako neoprény, bundy, vybavenie na záchranu.

STRAVOVANIE

Obedy budeme riešiť len v pauzách priamo na brehu. Treba si teda priniesť jedlo. Kúsok od kempu je krčma a pizzéria – ale už vozia aj do kempu, takže pizza večera je istota. 

UBYTOVANIE

Ubytko je v kempe Vodník v Jure vo vlastných stanoch za 5€ na osobu (nie je v cene).
Kto nemá stan či spacák, môže si požičať od nás. Dá sa spať aj v chatke (cca 10€/osoba).

BONUSY

Fotky/video hlavne z vody – Ono sa to zdá ako nič, vodotesný foťák má dnes hocikto. Ale realita je taká, že väčšina vodákov ho v perejách akosi nestíha používať a od toho sme tu my :D

PROGRAM KURZU

 • DEŇ 1
  Zraz o 9:00 v kempe v Jure nad Hronom, teória (lode, výstroj, základná technika a bezpečnosť), tréning na vode, večer trocha teórie, analýza vášho pádlovania (fotky, video).
 • DEŇ 2
  9:30 až 16:00 - praktický tréning na vode (pádlovanie + záchrana), teória, zhrnutie kurzu, rady a tipy ako ďalej, rozchod

Program budeme prispôsobovať  podľa vodného stavu, počasia ale aj vašich požiadaviek.

CENA ZAHŔŇA

 • prenájom lodí a komplet výstroja vrátane neoprénov
 • inštruktora
 • fotky/video z akcie

CENA NEZAHŔŇA

 • stravu
 • ubytovanie v kempe Vodník

Tento kurz organizujeme pod hlavičkou ,,RIO GRANUS" - požičovne lodí a organizátora kurzov na Hrone.
Po kliknutí na formulár ste presmerovaní na stránku ,,granus.sk".

ZA ROKY 2007 – 2023 MÁME NA SVEDOMÍ:

0
novopečených kajakárov

"vyrobených" pod našou značkou

0
kajakárskych kurzov

na riekach aj na mori