RIVER & SEA RIDERS RULEZ:
kajak = motorka, kanoe = auto, raft = autobus

Tak ako? Chceš si voziť zadok v autobuse, alebo poriadne "rajdovať"? "Raftingové zážitky" u nás teda nehľadaj. Divoká voda podľa nášho gusta sa jazdí takto. Dáme ti skutočné zážitky na kanoe či kajaku a naučíme ťa pádlovať. Väčšinou splavujeme stredne ťažké rieky WW2-3. Tie isté rieky jazdí kopec ľudí na raftoch s inštruktormi a tvária sa velice "adrenalínovo" :) S nami to aj mierne pokročilí vodáci zvládajú na nafukovacích kanoe a športovci zmáknu aj nafukovací kajak. Samozrejme najviac si to užiješ na plastovom kajaku. Ak trochu kajakuješ, vitaj v našom gangu. Ak ešte nie, ale chceš z toho vytrieskať maximum, poď na kajakársky kurz.

SEZÓNA 2021 – AKO A KDE BUDEME PÁDLOVAŤ

 

Minulý rok to tiež vyzeralo zle, ale nakoniec sme aj v skrátenej sezóne odpádlovali 13 zahraničných tripov. V tržbách sme padli skoro 40% dolu, ale oproti klasickým cestovkám to bol úspech – prežili sme :)
Väčšina ľudí zostala doma, takže situácia dopriala odvážnejším cestovateľom. Užili sme si extra hlavne Elbu a Chorvátsko bez preplnených pláží a reštaurácií. A všetci sme sa vrátili zdraví.

Kalendár tripov sme naplánovali normálne, ale kde sa reálne dostaneme o pár mesiacov, to nevie nikto. Vieme ale, že ak sa niekde bude dať ísť, tak tam skrátka pôjdeme – sme flexibilní. Aby sme to pozichrovali ešte viac, pripravujeme aj viacej noviniek na Slovensku, keby sa zrovna nedalo ísť nikde.
Takže treba si rezervovať hlavne termín a keď nevyjde destinácia A, tak to bude B alebo C. Hlavné je, dostať sa na vodu a na slobodu.

NAŠE COVID OPATRENIA – CESTOVANIE V BUBLINE

 • sme skoro stále vonku (na vode, pri vode, v lese...)
 • každý spí vo svojom stane (v kempoch alebo na divoko)
 • výnimočne nejaká chatka
 • keď reštaurácia, tak vonku na terase
 • indoor riešime len nákup jedla (ale to musíš aj doma)
 • inštruktori a šoféri samozrejme pretestovaní (alebo zaočkovaní)
 • jediné zvýšené riziko je doprava v mokrobuse, takže rúško/respirátor je samozrejmosťou
 • druhou možnosťou je prísť vlastným autom (na dopravu dávame zľavu)
 • COVID PAS = očkovaný alebo 90 dní po covide alebo negatívny PCR (malo by to fungovať od mája)

NAŠA COVID POLITIKA

 • Ak nejaký trip budeme musieť zrušiť kvôli korona opatreniam, zálohu si môžeš presunúť na iný trip v tejto sezóne alebo ti jednoducho vrátime prachy.
 • Cestovať budeme samozrejme len do tých krajín, kde nebude povinná karanténa po návrate.
 • Oplatí sa aj cestovné poistenie – teraz aj na to, keby si sa pred tripom dostal do karantény ty (Pozor, poistka na takéto storno zájazdu sa nedá urobiť dodatočne – len spolu s prihláškou na zájazd).

Veľmi nám pomôžeš, keď nám napíšeš svoju predstavu, ako by si chcel cestovať v tejto situácii, aké riziko považuješ za prijateľné, či si ochotný vycestovať von, alebo radšej pôjdeš s nami pádlovať len na Slovensku. Podľa vašej spätnej väzby sa budeme snažiť vybrať a nadizajnovať finálne tripy.

ALBÁNSKO - GRÉCKO

Trip, ktorý si zamiluješ
Seakayak Bodrog - Tisa

BODROG, TISA A JAZERO TISA

"Eko" splav v kraji tokajského vína

DELTA DUNAJA NA SEAKAJAKU

Riečny labyrint, kde sa zastavil čas
trilogia_tit

CHORVÁTSKA TRILÓGIA

3 krasové rieky, more aj Zadar
Kajakársky kurz na Hrone

KAJAKÁRSKY KURZ NA HRONE

Intenzívny víkendový kurz 1- Začiatočník
kajakársky kurz v Bosne

KAJAKÁRSKY KURZ NA BALKÁNE

KAJAK KURZ 2 - Pokročilý
Kayak kurz v Grécku

KAJAK & KANOE KEMP GRÉCKO

Ako jazdiť WW3 s prstom v nose
Corsica Kayaking - Travo river

KORZIKA CREEKING

WWeľkonočná kajakovačka
Seakayak na Lefkade

LEFKADA – IÓNSKE OSTROVY

Kde leto na jeseň nekončí
Rakuske rieky Isel a Moll - kanoe, kajaky

LIENZSKE DOLOMITY

Divoká voda na juhu Rakúska
Kajaking v Bosne

MALÁ LETNÁ BOSNA

Tara a Neretva – to najlepšie z Bosny
seakayak

MINDFULNESS & KAYAKING

Potrebuješ zmeniť kurz života?
Dolny Hron a Dunaj na morskom kajaku

NA KÁVIČKU DO BUDAPEŠTI

Dolný Hron a Dunaj na morskom kajaku
Turistický zájazd na seakajaku do Nórskych fjordov

NÓRSKE FJORDY

Veľká výprava na sever
Rab na seakajaku

OKOLO RÁBU NA SEAKAJAKU

Konečne poriadna dovolenka pri mori

PYRENEJE

Veľký francúzsko - španielsky okruh
Splav Salza na kanoe

SALZA NA KANOE - KAJAKU

Najobľúbenejšia víkendovka na divokej vode
Seakajak kemp Chorvátsko

SEAKAJAK KEMP

Ako bezpečne pádlovať na mori a užiť si to
Tagliamento seakayaking

TAGLIAMENTO

Z Dolomitov do mora po zelenej rieke

ALBÁNSKO - GRÉCKO V POHODE

EXPEDÍCIA POSTAVENÁ PRE BEŽNÝCH VODNÝCH TURISTOV

Obvykle sem chodíme v apríli – máji, vtedy tu býva vody veľa a rieky sú silné a divoké. No tento trip je šitý na pohodu. Zvládne ho bežný vodák – turista, čo splavuje Hron či Dunajec. Schválne sme teraz zvolili stred júna, vody bude málo, o to viac slniečka. Náročnosť riek bude väčšinou WW 1-2, len občas dáka perej WW3, aby bola trochu zábava. Program sme spestrili aj o trochu turistiky, ktorá bude tiež ľahká. Kultúrne a gastronomické zážitky sú pevným štandardom týchto tripov.

Albánsko je naša srdcovka. Divoké, krásne, drsné. Úchvatná hornatá krajina, hrdí no milí ľudia, starobylé mestá, rozbité cesty (často bez asfaltu), po ktorých sa preháňajú Mercedesy, konské povozy, muly, ovce a kravy. Na jednej strane kopec smetí kade tade, na druhej zase poctivé lokálne a čerstvé potraviny. Albánsky zájazd je vždy tak trochu expedičná výprava 🙂 Hej, cesty sú hrozné, presuny pomalé, ale STOJÍ TO ZATO!

Zatiaľ čo druhé cestovky robia Albánsko ako samostatný trip, my sme zvolili kombináciu s Gréckom, aby sme zredukovali tie zdĺhavé a únavné presuny po albánskych cestách. Severozápadné Grécko je tiež hornaté a drsné, ale už kultivované. Medzi hradbami vrchov sú rozsiate dedinky. Taverny, kaviarne, turistov málo, všetko je také pokojné až ospalé. Tie „naše“ rieky sú zasekané riadne hlboko na dne kaňonov a jazda dole brutálnymi serpentínami je tiež silným zážitkom.

NÁROČNOSŤ ZÁJAZDU

Jedinečná príležitosť, ako zažiť veľkú vodácku výpravu s minimálnymi skúsenosťami. Nejaké základy sa hodia /napr. Hron, Dunajec a pod./, no v kanoe to zvládne aj odhodlaný začiatočník s trochou kondičky. Vhodné aj pre deti od 12 rokov. Na kajaku to bude trochu náročnejšie = zábavnejšie :) Ideálne pre našich kurzistov z KAJAK 1 ale aj KAJAK 2. Hoci už bude riadne teplo, voda bude stále chladná, preto požičiavame aj neoprén s bundou.

KANOE, KAJAKY, VÝSTROJ

Kanoe používame výlučne nafukovacie, so samovylievacou konštrukciou – modely RIO, YUKON. Kto zvláda kajak, pre toho tu máme renomované značky LIQUIDLOGIC, ZET, PYRANHA, DAGGER. Samozrejme certifikované prilby a vesty, a ďalší výstroj ako neoprény, bundy, vodotesné lodné vaky na veci, vybavenie na záchranu.

STRAVOVANIE

Máš sa na čo tešiť. Toto je ďalší Gourmet trip. Jedlo v Albánsku je lacné a chutné. V malých obchodíkoch a na tržniciach si kúpiš všetko, čo potrebuješ. Ovocie, zelenina, syry aj mäso sú prevažne lokálne, čerstvé (zvieratá sa porcujú rovno na ulici) a často v bio kvalite (nemajú peniaze na hnojivá). Takisto v reštauráciách podávajú skvelé čerstvé a tradičné jedlá. V Grécku je to podobne, len ceny už sú ako u nás. Takže žiadne extra zásoby z domu nosiť netreba, lepšie je kúpiť si čerstvé a lokálne a podporiť miestnych.

UBYTOVANIE

V kempoch vo vlastných stanoch a tam, kde kempy nie sú, táboríme vo voľnej prírode. Vychádza to približne 50:50.

BONUSY

Fotky/video hlavne z vody – Ono sa to zdá ako nič, vodotesný foťák má dnes hocikto. Ale realita je taká, že väčšina vodákov ho v perejách akosi nestíha používať a od toho sme tu my 😀

ĽAHKÁ VODA
nenáročné splavy

DIVOKÁ VODA
kajak | kanoe

SEA KAYAKING
moria | rieky | jazerá

KURZY
kajak | morský kajak | kanoe